Zobacz wszystkie artykuly

Pustka w głowie. Co robić, kiedy dopadnie Cię podczas wystąpienia

Pustka w głowie to zjawisko, które zna większość mówców. Tak, jakby ktoś odciął dopływ wiedzy, którą przecież masz i dobrze przygotowałeś. Oczywiście powodem jest zdenerwowanie. Jak sobie z tym radzić? O tym w artykule.

Przemówienia. Czy warto uczyć się ich na pamięć

Czy przemówienia uczyć się na pamięć? Przygotować jego najważniejsze punkty? Czytać z kartki? A może improwizować? W tym artykule poznasz moje zdanie.

Dykcja. Dlaczego ćwiczenie z korkiem uważam za szkodliwe

Być może narażę się zwolennikom ćwiczenia z korkiem.  Jednak odradzam to ćwiczenie. W artykule uzasadniam dlaczego.

Jak radzić sobie z krytyką

Jako mówca, prędzej czy później spotkasz się z krytyką. Przygotuj się na nią już teraz, by okazała się dla Ciebie pożyteczna, a nie bolesna.

Jak wzmocnić głos

Przy dłuższym mówieniu towarzyszy Ci chrypka albo ból gardła? Masz wrażenie, że inni Cię nie słyszą? Twój głoś brzmi słabo i niepewnie? Chciałbyś wzmocnić głos? Oto kilka moich wskazówek.

Motywowanie na scenie. Jak zachęcić do działania, zmian lub zaprzestania czegoś

Motywowanie innych to trudna sztuka. Wymaga wielu ćwiczeń, prób i błędów. Warto zacząć od kilku sprawdzonych przez mówców wskazówek.

Popularne wyrażenia. Czy na pewno używasz poprawnie?

Czy uważasz, że wyrażenie po najmniejszej linii oporu jest poprawne? Albo osądzać kogoś od czci i wiary? Oto popularne wyrażenia, których, jako dobry mówca, powinieneś używać poprawnie.

Budowanie osobistej marki

Dlaczego zależy mi, żebyś zainteresował się budowaniem swojej osobistej marki? Ponieważ jestem absolutnie pewien, że w dłuższej perspektywie bardzo Ci się to opłaci i dużo na tym zyskasz.

« Wcześniejsze wpisy