Zobacz wszystkie artykuly

Zapraszam na Sztukę gadania on-line. Czyli kurs wystąpień, które angażują odbiorców i pozostają w ich pamięci na długo

Kurs powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem PASE.

Jak dbać o głos. 9 nawyków profesjonalnego mówcy

Jako mówca posługujesz się niezwykle delikatnym i wrażliwym narzędziem. Mimo tego, powinno dobrze funkcjonować do końca Twojego życia. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by skutecznie dbać o głos.

Jak szukać pracy? [Off-topic]

Sięgając pamięcią, czas szukania zatrudnienia nie był dla mnie łatwy. Pomyślałem, że podzielę się z Tobą swoimi wskazówkami jak szukać pracy. Co zrobiłem źle, a co bardzo mi pomogło.

Jak poprawić dykcję. Najlepsze ćwiczenia na wyrazistość mowy

Te ćwiczenia to absolutna petarda. Daję Ci najskuteczniejszy zestaw, który sprawi, że Twoja mowa będzie wreszcie wyraźna. Sam z niego korzystam po dziś dzień. Efekt może przerosnąć Twoje oczekiwania.

Czy dobrze rozumiesz te wyrazy? Oto ich prawdziwe znaczenie

Istnieją wyrazy, które szczególnie sprawiają trudność. Upewnij się, czy znasz ich prawdziwe znaczenie. Jako mówca jesteś przecież wzorem dla swoich słuchaczy.

Wymarzona widownia. Czyli czego pragnie mówca

Tym razem to Ty usiądź na widowni. Dobry mówca jest świetnym słuchaczem. Daje wsparcie, pomaga innym, a już na pewno nie przeszkadza.

Pustka w głowie. Co robić, kiedy dopadnie Cię podczas wystąpienia

Pustka w głowie to zjawisko, które zna większość mówców. Tak, jakby ktoś odciął dopływ wiedzy, którą przecież masz i dobrze przygotowałeś. Oczywiście powodem jest zdenerwowanie. Jak sobie z tym radzić? O tym w artykule.

Przemówienia. Czy warto uczyć się ich na pamięć

Czy przemówienia uczyć się na pamięć? Przygotować jego najważniejsze punkty? Czytać z kartki? A może improwizować? W tym artykule poznasz moje zdanie.
« Wcześniejsze wpisy