Zobacz wszystkie artykuly

Jak wzmocnić głos

Przy dłuższym mówieniu towarzyszy Ci chrypka albo ból gardła? Masz wrażenie, że inni Cię nie słyszą? Twój głoś brzmi słabo i niepewnie? Chciałbyś wzmocnić głos? Oto kilka moich wskazówek.

Motywowanie na scenie. Jak zachęcić do działania, zmian lub zaprzestania czegoś

Motywowanie innych to trudna sztuka. Wymaga wielu ćwiczeń, prób i błędów. Warto zacząć od kilku sprawdzonych przez mówców wskazówek.

Popularne wyrażenia. Czy na pewno używasz poprawnie?

Czy uważasz, że wyrażenie po najmniejszej linii oporu jest poprawne? Albo osądzać kogoś od czci i wiary? Oto popularne wyrażenia, których, jako dobry mówca, powinieneś używać poprawnie.

Budowanie osobistej marki

Dlaczego zależy mi, żebyś zainteresował się budowaniem swojej osobistej marki? Ponieważ jestem absolutnie pewien, że w dłuższej perspektywie bardzo Ci się to opłaci i dużo na tym zyskasz.

Modne wyrazy. Czy nie używasz ich zbyt często?

Są słowa, które słyszy się często. Ale czy dobry mówca także musi się nimi posługiwać? Przecież istnieje tyle innych możliwości. Oto one.

Co robić, kiedy nie słuchają. Wystąpienia publiczne

Przypomnij sobie wystąpienie publiczne, prezentację albo wykład, którego nikt nie słuchał. Ludzie na widowni rozmawiali albo przeglądali coś na smartfonach. A przecież nie taki efekt powinny mieć wystąpienia publiczne. Coś takiego może przytrafić się każdemu mówcy, także Tobie.

Jak odpowiadać na pytania z widowni

Komentarze i pytania z widowni potrafią być kłopotliwe i stresujące. Oto kilka zasad, dzięki którym nie będziesz miał powodów do obaw.

Jak w wystąpieniach publicznych podejmować trudne tematy

Prędzej, czy później zdarzy Ci się zabrać głos w trudnej sprawie. Zastanówmy się co zrobić, by wyjść z tego z twarzą, a już na pewno nie pogorszyć sytuacji.

« Wcześniejsze wpisy