Zobacz wszystkie artykuly

Czego nie robić z rękami. Czyli gestykulacja na scenie

Gestykulacja, jak wiesz, jest bardzo ważna. Wzmacnia przekaz. Ale może go także zakłócić. Tych kilku rzeczy z rękami na scenie na pewno nie rób.

Jak zacząć wystąpienie. Złap słuchaczy na wędkę

Od tego jak zaczniesz wystąpienie, zależy uwaga i zaangażowanie Twoich słuchaczy. Potrzebna jest Ci wędka, na którą załapiesz ich zainteresowanie. W tym artykule chciałbym Ci tę wędkę podarować.

Najczęstsze błędy językowe mówców. Sprawdź, czy Ty ich nie popełniasz

Oto najczęstsze błędy językowe, które słyszałem ze sceny przez ostatni rok. Kilka z nich popełniłem sam i ktoś zwrócił mi uwagę. Upewnij się, że Ty ich nie popełniasz. Mam nadzieję, że dzięki temu Twoja mowa stanie się jeszcze piękniejsza :).

Jak sprzedawać na scenie

Scena to idealne miejsce by sprzedawać. Masz wspaniałą okazję zwrócić uwagę widowni na swój produkt, usługę, firmę albo samego siebie. Zapraszam, podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami.

Gesty. Czyli co zrobić z rękami

Jak posługiwać się gestami? Co zrobić z rękami, żeby wzmacniały przekaz? Dlaczego politykom wychodzi to sztucznie? Przeczytaj koniecznie, byś nie utrwalał złych nawyków.

Jak mówić, by chcieli Cię słuchać. Czyli popracuj głosem

Nie wiem, czy zgodzisz się ze mną, ale raczej warto, by nasi słuchacze nie tylko nie zasnęli, ale także jak najwięcej zrozumieli i zapamiętali z naszego przemówienia. Dzięki tym czterem zasadom, Twój przekaz ma szanse stać się o wiele bardziej przystępny i godny uwagi, a słuchacze będą chcieli Cię słuchać.

Odc.7 Sposoby na tremę. Rozmowa z Olą JacukowiczPodcast Sztuka gadania

Jak okiełznać tremę tak, żeby nie zepsuła naszego wystąpienia. Czy warto z nią walczyć. Czy trema znika wraz z doświadczeniem. Na te i inne pytania odpowie Ola Jacukowicz, psycholog i trener.

Entuzjazm i pasja w Twoich wystąpieniach. Co to w ogóle znaczy

Być może słyszałeś już kiedyś: mów z pasją, pokaż emocje, zaraź innych swoim zaangażowaniem, Entuzjazm wywołuje entuzjazm, widownia lubi mówców pełnych pasji.
 
Czy to prawda? A może pułapka? Dowiesz się  w tym artykule.
« Wcześniejsze wpisy