Kurs powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem PASE.
Kurs dla tych, którzy chcą:
- być ciekawymi mówcami on-line,
- utrzymywać uwagę słuchaczy od początku do końca,
- radzić sobie z tremą i gestykulacją,
- brzmieć dobrze i chronić swój głos,
- przygotowywać wystąpienia szybko i efektywnie,
- tworzyć świetne slajdy,
- stać się profesjonalnym prelegentem.
Co znajdziesz w kursie:
- 10 wideo lekcji, dzięki którym podniesiesz poziom swoich wystąpień.
- Po każdej lekcji praktyczne ćwiczenie.
- Wersję audio każdej lekcji
- Spotkanie z prowadzącym z sesją pytań i odpowiedzi.
- Certyfikat uczestnictwa
- Oraz specjalny bonus: e-book na temat prawidłowej polszczyzny i najczęstszych błędów językowych mówców.
Lekcje możesz wykonywać przez 90 dni.
W kursie znajdziesz 10 lekcji:
Lekcja I: Wprowadzenie do świata wystąpień on-line. Jak korzystać z kursu w sposób efektywny i wykorzystać dotychczasowe umiejętności.
Lekcja II: 14 zasad wystąpień on-line. Dzięki tej lekcji unikniesz błędów większości mówców. Błędów, które potrafią zniechęcić nawet najbardziej wyrozumiałych słuchaczy.
Lekcja III: Najlepsza rozgrzewka mówcy, czyli ćwiczenia oddechowe, emisyjne i dykcyjne. Dzięki rozgrzewce będziesz lepiej rozumiany, zabrzmisz mocniej i pewniej oraz ochronisz głos podczas nawet wielogodzinnego mówienia.
Lekcja IV: Co zrobić z rękami, czyli wzmacnianie przekazu za pomocą gestów. Poznasz sposoby i ćwiczenia rozwijające gestykulację.
Lekcja V: Jak radzić sobie z tremą. Znajdziesz w niej sposoby oraz ćwiczenia aktorów, dziennikarzy i mówców na zmniejszenie negatywnych skutków tremy.
Lekcja VI: Jak szybko i efektywnie przygotować wystąpienie: od odpowiedniego nastawienia, przez zbieranie informacji po ćwiczenia i próby. Dowiesz jak szukać i rozwijać własną metodę przygotowywania wystąpień.
Lekcja VII: Jak zdobyć uwagę widowni i utrzymać ją do końca wystąpienia. W tej lekcji poznasz szesnaście sposobów budowania zaangażowania odbiorców, tak by Twoje wystąpienia nie były tzw. medium towarzyszącym.
Lekcja VIII: Higiena głosu. Ta lekcja zawiera sposoby radiowców i mówców na ochronę fałdów głosowych. Przed, po w trakcie wystąpienia i na co dzień. Tak by głos pozostał w dobrej formie nie tylko do końca wystąpienia, ale do końca życia.
Lekcja IX: Slajdy i tło. Atrakcyjna warstwa wizualna w wystąpieniach on-line jest niezwykle ważna. Poznasz proste sposoby na zagospodarowanie wzroku swoich odbiorców.
Lekcja X: Jak stać się ciekawym mówcą. Ta lekcja dotyczy szukania i rozwijania swoich mocnych stron oraz wykorzystywania krasomówczego potencjału. Dowiesz się, jak wyruszyć w swoją krasomówczą drogę i w pełni wykorzystać wiedzę zdobytą podczas kursu.
Regularna cena dla osób spoza społeczności Sztuki gadania to 599 złotych. Dla słuchaczy i czytelników Sztuki gadania cena kursu to 349 złotych.
Dla kogo jest ten kurs?
Dla nauczycieli, trenerów, wykładowców, prelegentów, tych którzy chcą stać się wspaniałymi mówcami on-line.
Jakie są wymagania sprzętowe?
Komputer lub smartfon z dostępem do Internetu i zaktualizowaną przeglądarką internetową, głośniki lub słuchawki. Adobe Acrobat Reader do otwierania plików PDF.
Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z prowadzącym?
Spotkanie odbędzie się on-line. Termin spotkania oraz link otrzymasz podczas trwania kursu.
Kim jest prowadzący?
Nazywam się Krzysztof Jakubowski. Jestem wieloletnim dziennikarzem radiowym, najdłużej związanym z Programem II Polskiego Radia. Odkąd po raz pierwszy usiadłem przed mikrofonem szukam odpowiedzi na pytanie: jak mówić, żeby chcieli nas słuchać. To pytanie zadaję moim gościom w podcaście Sztuka gadania na temat komunikowania się z innymi, wystąpień publicznych i pracy głosem. Ukończyłem kierunek Kształcenie głosu i mowy na SWPS w Warszawie oraz Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. A także jestem członkiem międzynarodowego klubu mówców Toastmasters International. Moje poszukiwania zostały docenione tytułem Mistrza Polski Wystąpień publicznych 2019 roku oraz Podcastera Roku 2019.