Zapraszam na Sztukę gadania on-line. Czyli kurs wystąpień, które angażują odbiorców i pozostają w ich pamięci na długo

Zapraszam na Sztukę gadania on-line. Czyli kurs wystąpień, które angażują odbiorców i pozostają w ich pamięci na długo

Kurs powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem PASE.


Kurs dla tych, którzy chcą:

 • być ciekawymi mówcami on-line, 
 • utrzymywać uwagę słuchaczy od początku do końca, 
 • radzić sobie z tremą i gestykulacją, 
 • brzmieć dobrze i chronić swój głos, 
 • przygotowywać wystąpienia szybko i efektywnie, 
 • tworzyć świetne slajdy, 
 • stać się profesjonalnym prelegentem.

 

Co znajdziesz w kursie:

 • 10 wideo lekcji, dzięki którym podniesiesz poziom swoich wystąpień. 
 • Po każdej lekcji praktyczne ćwiczenie.
 • Wersję audio każdej lekcji
 • Spotkanie z prowadzącym z sesją pytań i odpowiedzi.
 • Certyfikat uczestnictwa
 • Oraz specjalny bonus: e-book na temat prawidłowej polszczyzny i najczęstszych błędów językowych mówców.

Lekcje możesz wykonywać przez 90 dni.

 

W kursie znajdziesz 10 lekcji:

Lekcja I: Wprowadzenie do świata wystąpień on-line. Jak korzystać z kursu w sposób efektywny i wykorzystać dotychczasowe umiejętności.

Lekcja II: 14 zasad wystąpień on-line. Dzięki tej lekcji unikniesz błędów większości mówców. Błędów, które potrafią zniechęcić nawet najbardziej wyrozumiałych słuchaczy.

Lekcja III: Najlepsza rozgrzewka mówcy, czyli ćwiczenia oddechowe, emisyjne i dykcyjne. Dzięki rozgrzewce będziesz lepiej rozumiany, zabrzmisz mocniej i pewniej oraz ochronisz głos podczas nawet wielogodzinnego mówienia.

Lekcja IV: Co zrobić z rękami, czyli wzmacnianie przekazu za pomocą gestów. Poznasz sposoby i ćwiczenia rozwijające gestykulację.

Lekcja V: Jak radzić sobie z tremą. Znajdziesz w niej sposoby oraz ćwiczenia aktorów, dziennikarzy i mówców na zmniejszenie negatywnych skutków tremy.

Lekcja VI: Jak szybko i efektywnie przygotować wystąpienie: od odpowiedniego nastawienia, przez zbieranie informacji po ćwiczenia i próby. Dowiesz jak szukać i rozwijać własną metodę przygotowywania wystąpień.

Lekcja VII: Jak zdobyć uwagę widowni i utrzymać ją do końca wystąpienia. W tej lekcji poznasz szesnaście sposobów budowania zaangażowania odbiorców, tak by Twoje wystąpienia nie były tzw. medium towarzyszącym.

Lekcja VIII: Higiena głosu. Ta lekcja zawiera sposoby radiowców i mówców na ochronę fałdów głosowych. Przed, po w trakcie wystąpienia i na co dzień. Tak by głos pozostał w dobrej formie nie tylko do końca wystąpienia, ale do końca życia.

Lekcja IX: Slajdy i tło. Atrakcyjna warstwa wizualna w wystąpieniach on-line jest niezwykle ważna. Poznasz proste sposoby na zagospodarowanie wzroku swoich odbiorców.

Lekcja X: Jak stać się ciekawym mówcą. Ta lekcja dotyczy szukania i rozwijania swoich mocnych stron oraz wykorzystywania krasomówczego potencjału. Dowiesz się, jak wyruszyć w swoją krasomówczą drogę i w pełni wykorzystać wiedzę zdobytą podczas kursu.

Regularna cena dla osób spoza społeczności Sztuki gadania to 599 złotych. Dla słuchaczy i czytelników Sztuki gadania cena kursu to 349 złotych. 

Dla kogo jest ten kurs?

Dla nauczycieli, trenerów, wykładowców, prelegentów, tych którzy chcą stać się wspaniałymi mówcami on-line.

Jakie są wymagania sprzętowe?

Komputer lub smartfon z dostępem do Internetu i zaktualizowaną przeglądarką internetową, głośniki lub słuchawki. Adobe Acrobat Reader do otwierania plików PDF.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z prowadzącym?

Spotkanie odbędzie się on-line. Termin spotkania oraz link otrzymasz podczas trwania kursu.

Kim jest prowadzący?

Nazywam się Krzysztof Jakubowski. Jestem wieloletnim dziennikarzem radiowym, najdłużej związanym z Programem II Polskiego Radia. Odkąd po raz pierwszy usiadłem przed mikrofonem szukam odpowiedzi na pytanie: jak mówić, żeby chcieli nas słuchać. To pytanie zadaję moim gościom w podcaście Sztuka gadania na temat komunikowania się z innymi, wystąpień publicznych i pracy głosem. Ukończyłem kierunek Kształcenie głosu i mowy na SWPS w Warszawie oraz Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. A także jestem członkiem międzynarodowego klubu mówców Toastmasters International. Moje poszukiwania zostały docenione tytułem Mistrza Polski Wystąpień publicznych 2019 roku oraz Podcastera Roku 2019.

Join the discussion

Sztuka gadania