Zapraszam na Sztukę gadania on-line. Czyli kurs wystąpień, które angażują odbiorców i pozostają w ich pamięci na długo

Kurs powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem PASE.


Kurs dla tych, którzy chcą:

 • być ciekawymi mówcami on-line, 
 • utrzymywać uwagę słuchaczy od początku do końca, 
 • radzić sobie z tremą i gestykulacją, 
 • brzmieć dobrze i chronić swój głos, 
 • przygotowywać wystąpienia szybko i efektywnie, 
 • tworzyć świetne slajdy, 
 • stać się profesjonalnym prelegentem.

 

Co znajdziesz w kursie:

 • 10 wideo lekcji, dzięki którym podniesiesz poziom swoich wystąpień. 
 • Po każdej lekcji praktyczne ćwiczenie.
 • Wersję audio każdej lekcji
 • Spotkanie z prowadzącym z sesją pytań i odpowiedzi.
 • Certyfikat uczestnictwa
 • Oraz specjalny bonus: e-book na temat prawidłowej polszczyzny i najczęstszych błędów językowych mówców.

Lekcje możesz wykonywać przez 90 dni.

 

W kursie znajdziesz 10 lekcji:

Lekcja I: Wprowadzenie do świata wystąpień on-line. Jak korzystać z kursu w sposób efektywny i wykorzystać dotychczasowe umiejętności.

Lekcja II: 14 zasad wystąpień on-line. Dzięki tej lekcji unikniesz błędów większości mówców. Błędów, które potrafią zniechęcić nawet najbardziej wyrozumiałych słuchaczy.

Lekcja III: Najlepsza rozgrzewka mówcy, czyli ćwiczenia oddechowe, emisyjne i dykcyjne. Dzięki rozgrzewce będziesz lepiej rozumiany, zabrzmisz mocniej i pewniej oraz ochronisz głos podczas nawet wielogodzinnego mówienia.

Lekcja IV: Co zrobić z rękami, czyli wzmacnianie przekazu za pomocą gestów. Poznasz sposoby i ćwiczenia rozwijające gestykulację.

Lekcja V: Jak radzić sobie z tremą. Znajdziesz w niej sposoby oraz ćwiczenia aktorów, dziennikarzy i mówców na zmniejszenie negatywnych skutków tremy.

Lekcja VI: Jak szybko i efektywnie przygotować wystąpienie: od odpowiedniego nastawienia, przez zbieranie informacji po ćwiczenia i próby. Dowiesz jak szukać i rozwijać własną metodę przygotowywania wystąpień.

Lekcja VII: Jak zdobyć uwagę widowni i utrzymać ją do końca wystąpienia. W tej lekcji poznasz szesnaście sposobów budowania zaangażowania odbiorców, tak by Twoje wystąpienia nie były tzw. medium towarzyszącym.

Lekcja VIII: Higiena głosu. Ta lekcja zawiera sposoby radiowców i mówców na ochronę fałdów głosowych. Przed, po w trakcie wystąpienia i na co dzień. Tak by głos pozostał w dobrej formie nie tylko do końca wystąpienia, ale do końca życia.

Lekcja IX: Slajdy i tło. Atrakcyjna warstwa wizualna w wystąpieniach on-line jest niezwykle ważna. Poznasz proste sposoby na zagospodarowanie wzroku swoich odbiorców.

Lekcja X: Jak stać się ciekawym mówcą. Ta lekcja dotyczy szukania i rozwijania swoich mocnych stron oraz wykorzystywania krasomówczego potencjału. Dowiesz się, jak wyruszyć w swoją krasomówczą drogę i w pełni wykorzystać wiedzę zdobytą podczas kursu.

Regularna cena dla osób spoza społeczności Sztuki gadania to 599 złotych. Dla słuchaczy i czytelników Sztuki gadania cena kursu to 349 złotych. 

Dla kogo jest ten kurs?

Dla nauczycieli, trenerów, wykładowców, prelegentów, tych którzy chcą stać się wspaniałymi mówcami on-line.

Jakie są wymagania sprzętowe?

Komputer lub smartfon z dostępem do Internetu i zaktualizowaną przeglądarką internetową, głośniki lub słuchawki. Adobe Acrobat Reader do otwierania plików PDF.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z prowadzącym?

Spotkanie odbędzie się on-line. Termin spotkania oraz link otrzymasz podczas trwania kursu.

Kim jest prowadzący?

Nazywam się Krzysztof Jakubowski. Jestem wieloletnim dziennikarzem radiowym, najdłużej związanym z Programem II Polskiego Radia. Odkąd po raz pierwszy usiadłem przed mikrofonem szukam odpowiedzi na pytanie: jak mówić, żeby chcieli nas słuchać. To pytanie zadaję moim gościom w podcaście Sztuka gadania na temat komunikowania się z innymi, wystąpień publicznych i pracy głosem. Ukończyłem kierunek Kształcenie głosu i mowy na SWPS w Warszawie oraz Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. A także jestem członkiem międzynarodowego klubu mówców Toastmasters International. Moje poszukiwania zostały docenione tytułem Mistrza Polski Wystąpień publicznych 2019 roku oraz Podcastera Roku 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *