Po co to wszystko. Czyli dlaczego o tym piszę

Po co to wszystko. Czyli dlaczego o tym piszę

Po co o tym piszę
Po co to wszystko, czyli dlaczego o tym piszę
Summary:

Czy uważam, że umiejętność komunikowania jest najważniejsza? Tak. I na tym mógłbym zakończyć ten wpis. Jednak chcę Cię przekonać, że naprawdę tak jest, a umiejętność porozumiewania się z innymi sprawia, że lepiej układa nam się w życiu.

Czy uważam, że umiejętność komunikowania jest najważniejsza? Tak. I na tym mógłbym zakończyć ten wpis. Jednak chcę Cię przekonać, że naprawdę tak jest, a umiejętność porozumiewania się z innymi sprawia, że lepiej układa nam się w życiu.

Wszyscy bez wyjątku, już od dzieciństwa, szukamy dobrego kontaktu z bliskimi, chcemy współtworzyć zgraną paczkę znajomych, cieszyć się szacunkiem w szkole, potrzebujemy prawdziwych przyjaciół. Dbamy o naszą karierę, marzymy o przydatnych studiach i coraz lepszej pracy. Martwimy się, czy będziemy na tyle atrakcyjni, by zainteresować wymarzoną drugą połowę, poza tym chcemy zadbać o nasze potrzeby seksualne. Prowadzimy interesy, kierujemy ludźmi, negocjujemy lepsze warunki.
Wstydzimy się publicznie zabrać głos, obcym ludziom nie potrafimy powiedzieć nie, a problemy rodzinne wydają nam się nie do przejścia.
To, jak sobie poradzisz z tymi i wieloma innymi problemami ma zasadniczy wpływ na, jak sądzę, bardzo ważną dla Ciebie sprawę: Twoje szczęście. A to z kolei zależy od Twoich umiejętności porozumiewania się z innymi.
 To nie nasza wina
 Nie każdy z nas może uznać swoich rodziców za autorytety w tej dziedzinie.
Ze szkoły pamiętamy głównie odmianę rzeczownika przez przypadki i datę bitwy pod Grunwaldem, ale akurat nie to jak ze sobą rozmawiać. Zwłaszcza, że układ szkolnych ławek, w którym uczniowie siedzą do siebie plecami, ogranicza możliwości dyskusji.
Na uczelniach królują rozważania teoretyczne, ze stratą dla praktycznych umiejętności.
Idąc dalej, kariera zawodowa głównie polega na kontakcie naszych oczu z ekranem komputera.
Kolej na Ciebie
Chciałbym, żebyś wziął sprawy w swoje ręce i stał się skuteczniejszy od innych. Dlaczego mi na tym zależy? Dlatego, że po prostu lubię o tym rozmawiać. A poza tym… być może kiedyś się spotkamy. Staniesz się moim rozmówcą, może znajomym, szefem, partnerem biznesowym albo klientem. Tym łatwiej i przyjemniej przyjdzie nam cieszyć się ze wspólnego kontaktu. Jak widzisz, mam w tym swój interes  ;).
W Sztuce Gadania spróbuję udowodnić Ci, że wystarczy tak niewiele, by móc wyróżniać się czymś wyjątkowym. Czymś, co niewtajemniczonym trudno zdefiniować, po prostu będą chcieli z Tobą obcować. Ty będziesz świadomy, że to Twoja umiejętność komunikowania się z innymi.
Przeczytaj też artykuł na temat pięciu grzechów głównych, które moim zdaniem popełniamy w kontakcie z innymi.
Bez Ciebie nie ma sensu
Jednak bez Ciebie i Twoich chęci to wszystko nie ma sensu. Jestem zwolennikiem małych kroków.
Czytaj i staraj się stosować wszystko co wyda Ci się przydatne. Podziel się swoimi przemyśleniami. Od Ciebie także mogę wiele się dowiedzieć. Z Twoich komentarzy skorzystają inni.
Moja propozycja
Na koniec mam dla Ciebie propozycję: jeśli możesz, zapisz się do newslettera Sztuki Gadania. Otrzymasz dodatkowy artykuł, dostępny tylko dla stałych czytelników.
Raz na jakiś czas powiadomię Cię o tym, co dzieje się na stronie. Dzięki temu jeszcze bardziej na tym skorzystasz.
Polecam Ci także artykuł, gdzie zdradzam tajemnice, jak zacząć należeć do grona najlepszych rozmówców na świecie?
Życzę Ci małych, ale jakże skutecznych kroków w Twojej Sztuce Gadania J.


Share:FacebookX
Join the discussion

Sztuka gadania